Naše účast na FONDS professionell KONGRESS 2013 v Mannheimu.

Náš investiční tým se zúčastnil v Německu  největšího investičního kongresu pro profesionální poradce a firmy v Evropě, který se konal 30. – 31. ledna v Mannheimu.

Investiční-kongres-zahájení36 000 návštěvníků, dva dny zajímavých přednášek (převážně v němčině), včetně špičkových  investičních manažerů nám umožnilo zmapovat, jaké trendy v investičním poradenství převažují. Analýzy regionů, odvětví, různých aktiv nám pomáhají v rozhodování o tom, jaké investice našim klientům doporučovat. Odborné investiční přednášky byly doplněné o vystoupení předních koučů na psychologii, moderní marketink apod. Osobně jsme mohli mluvit se zástupci různých firem a portfoliomanažery. Debatovali jsme  o jejich strategiích investování, náhledu na současné tištění peněz centrálními bankami, cenách zlata, nízkých úrocích apod.

Získali jsme také řadu zajímavých kontaktů. Protože můžeme většinu investic, které byly na kongresu k vidění, nabízet díky našemu investičnímu partnerovi, mohlo by se nám do budoucna podařit některé zajímavé firmy představit i v České republice.

V letošním roce výrazně rozšíříme  nabídku alternativních investic, včetně oblasti Private Equity, kde jsme v jednání s významnými firmami, které se těmto investicím dlouhodobě úspěšně věnují.

S částí získaných poznatků se se setkáte v dalších dílech nezávislého investičního espressa.

 

Jaký je závěr z návštěvy kongresu?

1. Zvyšující se podíl aktivně řízených fondů a nízkonákladových fondů.

2. “Umírající” strategie nakup a dlouhodobě drž.

 

Přikládám fotografie významných osobností, jejichž přednášky jsme navštívili :

Nassim Taleb – autor knihy Černá labuť, více na : http://www.finmag.cz/cs/finmag/kaleidoskop/nassim-taleb-zivot-v-nejistote/

Mark Mobius – manažer fondů Emerging Markets Franklin Templeton

Jim O´Neill- ekonom Goldman Sachs – vymyslel termín BRIC – jeho výstup v Německu byl poslední v barvách “goldmanů” a my měli štěstí být přitom.Rubrika: OCCAM INVESTPřidat komentář